HAKKIMIZDA

 

      Işık Anaokulu Ankara Çayyolunda 21 yıldır aynı başarı ve azim ile eğitim veren kurumu olmanın gururu ile çalışmalarına devam etmektedir.

     Anaokulumuz 3-6 yaş grubu için hizmet vermektedir. Uzman kadromuz programlarımızı öncelikle çocukların sağlıklı bir ortamda iyi beslenme, hareket özgürlüğü, sosyal-duygusal, fiziksel, zihinsel ve dil gelişimlerini destekleyerek sevgi ve hoşgörü anlayışı çerçevesinde yapılandırılmıştır.

    Anaokulumuzun yemekleri,çocukların gerekli kaloriyi dengeli olarak alabilmesini sağlayacak şekilde kendi mutfağımızda titizlikle hazırlanmaktadır.

   Gelişmiş nitelikli eğitim mataryelleri ile kapsamlı eğitim programları düzenli olarak verilmektedir.

 

MİSYONUMUZ

 

    Çocuk eğitimde en önemli nokta özgüven ve yaratıcılığın desteklenmesidir.

    Işık Anaokulu’nda ,öğürenciler, bilgiyi ezbere dayalı olarak değil,araştırarak,sorgulayarak,yaparak-yaşayarak oyunla eğitim ile edinirler. Çocuklar, öz disiplini ve benlik saygısını gelişmiş, toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, doğayı koruyan bireyler olmak üzere eğitim alırlar.

     Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan, gelişime açık, öğrenmeyi öğrenmiş, iletişim becerileri gelişmiş,sorun çözme becerisine sahip,üretken,yaratıcı,özgüvenli,girişimci, etik değerleri özümsemiş, ulusal ve küresel değerlere sahip, sağlıklı, mutlu, ve başarılı bireyler yetiştirmektir.

 

VİZYONUMUZ

 

     Işık Anaokulu, çocukların gelişim düzeyleri,ilgi alanları ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programıyla, bilimsel bilgiyi ön plana çıkaran, sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren , yaratıcılığı destekleyen eğitim anlayışı ve aile katılımına olan desteği ile bilinen ve tercih edilen bir kurumdur. Bu bağlamda hedefimiz;

 

* Çocuğun öğrenmede etkin,seçici ve karar verici, öğretmenin ise daha pasif, teşvik edici, öğrenmeyi kolaylaştırıcı bir görev üstlenmesini sağlayan,

* Toplumun özelliklerine uygun ancak evrensel özellikleri de göz ardı etmeyen,

* Personelinin yüksek motivasyonla çalıştığı ve bu motivasyonun getirdiği olumlu özellikleri çocuklara yansıttığı,

*Çocuklara, onların daha sonraki eğitimlerine temel oluşturacak kaliteli eğitim veren bir kurumdur.